کاهش زیان صنعت خودرو، تحت تاثیر تداوم عرضه‌ها در بورس کالا

وی اظهار داشت: افزایش میزان تولید و نیز صعود قیمت خودرو در بازار؛ زمینه‌ساز کاهش ضرر و زیان صنعت خودرو در کشور شده است.

وی به تصمیمات اتخاذ شده در راستای افزایش تولید و نیز سودآوری صنعت خودرو اشاره کرد و گفت: اکنون اقدامی که در صنعت خودرو در دستور کار قرار گرفته است عرضه همه خودروها در بورس کالا است.

وی خاطرنشان کرد: برخی از خودروهایی که تفاوت قیمتی ندارند، تقاضای چندانی برای آنها وجود ندارد، این امر نشان می دهد که افراد این خودروها را برای مصرف نمی‌خواهند بلکه فقط به دنبال کسب سود از این صنعت هستند.

نجفی‌منش تاکید کرد: قیمت‌گذاری باید از طریق کارخانه انجام شود اما به دلیل همراه شدن تاثیر منفی افزایش قیمت‌ها در بازار، بهترین تصمیم عرضه خودرو در بورس و نیز کشف قیمت از طریق این بازار است.


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn65583729/%DA%A9%D8%A7%D9%87%D8%B4-%D8%B2%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%B5%D9%86%D8%B9%D8%AA-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%D8%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%AA-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D8%AA%D8%AF%D8%A7%D9%88%D9%85-%D8%B9%D8%B1%D8%B6%D9%87-%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1

نجفی‌منش تاکید کرد: اکنون بخش کمی از خودرو در بورس کالا عرضه شده است، در حالی که اگر زمینه عرضه گسترده خودرو در بورس کالا ایجاد شود، می‌توان شاهد اثرگذاری مثبت این اتفاق در بازار باشیم.

رئیس انجمن سازندگان قطعات خودرو اظهار به وجود تفاوت قیمت خودرو در بازار و کارخانه تاکید کرد و گفت: این تفاوت قیمتی ایجاد شده در بازار کاملا مشهود است و موضوع تعجب‌آور این است خودروهایی که با تفاوت قیمتی زیادی همراه هستند با تقاضای بیشتری در بازار مواجه شده‌اند.

رئیس انجمن سازندگان قطعات خودرو اظهار داشت: اتفاق دیگری که طی چند وقت گذشته در صنعت خودرو رخ داد، این بود که دیگر خودروی ناقص به تولید نمی‌رسد، در گذشته به دلیل تولید خودروهای ناقص شاهد قفل شدن سرمایه‌های کلان در این صنعت بودیم.

نجفی‌منش خاطرنشان کرد: در چند ماه گذشته شاهد اتفاقات مثبت در بازار خودروهایی بودیم که در بورس کالا عرضه شدند اما باید هر چه زودتر اقدامی صورت گیرد تا بستر لازم برای عرضه همه خودروها در بورس کالا فراهم شود.

به گزارش بازار به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، محمدرضا نجفی‌منش، رئیس انجمن سازندگان قطعات خودرو به وضعیت تولید این صنعت اشاره کرد و گفت: براساس برآوردهای انجام شده، صنعت خودروسازی کشور طی چند وقت گذشته تحت تاثیر وجود برخی از اتفاقات با کاهش زیان همراه شده است.

توسط ساندرو موناری

ساندرو موناری