چگونه از بورس کالا خودرو بخریم؟ | پس از انجام فرایند حراج

متقاضیان پس از دریافت کد بورس کالا، باید نسبت به گشایش حساب وکالتی اقدام کنند.

نحوه دریافت کد معاملاتی بورس کالا نیز به این شکل است که متقاضیان به یکی از کارگزاری های مجاز مراجعه و به صورت آنلاین یا حضوری کد بورس کالا دریافت می کنند.

به گفته وی، پس از انجام فرایند حراج و نهایی شدن خریدار، یکسری هزینه های عوارض، شماره گذاری و هوشمندسازی کارت خودرو که در اطلاعیه عرضه به آن اشاره شده لحاظ می شود.

پس از انجام فرایند حراج و نهایی شدن خریدار، یکسری هزینه های عوارض، شماره گذاری و هوشمندسازی کارت خودرو که در اطلاعیه عرضه به آن اشاره شده لحاظ می شود.

حمیدرضا رحمتی رییس اداره ناظران و امور تالارهای بورس کالا درباره اینکه هر متقاضی چند درخواست می تواند ثبت کند، گفته است؛ درحال حاضر هر کد ملی صرفا مجاز به ثبت سفارش روی یکی از کدهای عرضه شده است و صرفا هم امکان خرید یک دستگاه خودرو را دارد.

نکته ای که باید به آن توجه شود این است که برای خرید خودرو، باید 30 درصد قیمت پایه خودرو در حساب وکالتی خریدار موجود باشد.

کلید واژه ها: بورس کالا – کالا – بورس – متقاضیان – معاملات بورس – معاملات – خودرو – خرید – اقدام – خودروها – حساب – شماره گذاری – سامانه سجام – کد معاملاتی – هوشمندسازی – احراز هویت – کارگزاری – اطلاعیه – ثبت نام – آنلاین – مراجعه – سامانه – یکی از – گشایش – شماره – هزینه – گزارش – نهایی – ایران – احراز


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn64587415/%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%B3-%DA%A9%D8%A7%D9%84%D8%A7-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88-%D8%A8%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D9%85%D8%9F

به این ترتیب زمانی که ثبت سفارش صورت می گیرد، این مبلغ تا زمان انجام فرایند حراج در حساب وکالتی مسدود می شود.

وی درباره فرایند حراج نیز اعلام کرده است: پس از نهایی شدن ثبت سفارش خریداران در روزی که عرضه و فرایند حراج صورت می گیرد، خریداران بر مبنای قیمت پایه در فرایند حراج شرکت کرده و درصورتی که تقاضا از عرضه بیشتر باشد، در رقابت شرکت خواهند کرد و همچنین مالیات بر ارزش افزوده ای که پرداخت خواهد شد بر مبنای قیمت نهایی است که خریدار در سامانه ثبت و خرید خود را نهایی کرده است.

حساب وکالتی حسابی است که به بورس کالا این امکان را می دهد که پس از آنکه خریدار در فرایند رقابت شرکت و کالا را خریداری کرد، بتواند از آن حساب برداشت کند و به این ترتیب مراحل تسویه انجام شود.

همچنین صدور سند و شماره گذاری نیز فقط به اسم خریدار خواهد بود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازعصر ایران به نقل از تسنیم، متقاضیان برای خرید خودروها در بورس کالا ابتدا باید نسبت به دریافت کد معاملات بورس کالا اقدام کنند.

البته پیش تر باید در سامانه سجام ثبت نام کرده و احراز هویت شده باشند.

– متقاضیان برای خرید خودروها در بورس کالا ابتدا باید نسبت به دریافت کد معاملات بورس کالا اقدام کنند.

توسط ساندرو موناری

ساندرو موناری