پلیس انگلیس خود را برای افزایش جرایم و نا آرامی در زمستان آماده می‌کند

 


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn64934180/%D9%BE%D9%84%DB%8C%D8%B3-%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84%DB%8C%D8%B3-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%AC%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D9%85-%D9%88-%D9%86%D8%A7-%D8%A2%D8%B1%D8%A7%D9%85%DB%8C

همچنین این گزارش هشدار داد، خود نیروهای پلیس نیز ممکن است از این وضعیت تأثیر پذیرند. این روزنامه نوشت: آسیب‌پذیری مالی بیشتر ممکن است سبب شود ریسک به فساد کشیده شدن برخی از کارکنان به‌ویژه کسانی که مشکلات مالی یا بدهی‌های قابل توجه دارند افزایش یابد.

این سند که از سوی روسای پلیس انگلیس تدوین شده، هشدار می‌دهد “اغتشاش اقتصادی و بی ثباتی مالی” احتمالا منجر به افزایش جرایم نظیر سرقت از فروشگاه‌ها، سرقت از منازل، سرقت خودرو، کلاهبرداری اینترنتی و زورگیری شود. همچنین احتمال دارد کودکان بیشتری به باندهای مواد مخدر بپیوندند و زنان بیشتری در معرض بهره کشی جنسی قرار بگیرند.

نشریه ساندی تایمز با استناد به یک سند افشا شده مربوط به استراتژی ملی پلیس انگلیس گزارش داده است، این نیرو نگران افزایش چشمگیر برخی جرایم و تشدید ریسک بروز ناآرامی‌های مدنی در زمستان امسال در انگلیس به سبب بالا رفتن هزینه‌های زندگی و بحران حوزه انرژی است.

این پیش بینی سیاه یک روز قبل از اینکه نام نخست وزیر جدید انگلیس اعلام شود، فاش شد. هر دو نامزد این رقابت شامل لیز تراس، وزیر امور خارجه دولت در حال کناره گیری فعلی و ریشی سوناک، وزیر خزانه داری سابق، متعهد شده‌اند که اقدامات قاطعی را برای رسیدگی به مشکل هزینه‌های فزاینده انرژی اتخاذ کنند.

بحران انرژی در اروپا به دنبال اعمال تحریمها علیه مسکو به بهانه جنگ اوکراین و کاهش عرضه گاز طبیعی روسیه تشدید شده است. هر چند انگلیس برای تامین سوخت مستقیماً به مسکو وابسته نیست، اما از این ناحیه به مشکل خورده است. پیش بینی می‌شود که قبض سوخت سالانه معمولی خانواده‌های انگلیسی از اکتبر به حدود ۳۵۰۰ پوند افزایش یابد که سه برابر بیشتر از سال گذشته است. بر اساس آخرین گزارش بانک مرکزی انگلیس، پیش بینی می‌شود تورم انگلیس در ماه اکتبر به ۱۳ درصد افزایش می‌یابد و پیش بینی شده که از سه ماهه چهارم سال جاری میلادی، انگلیس وارد رکود شود.

در حالی که سوناک وعده حمایت هدفمند از قشر فقیرتر افراد جامعه را داده است، تراس که بر اساس نتایج نظرسنجی‌ها پیشتاز رقابت است، جزئیات استراتژی خود را فاش نکرده است.

گزارش شده است که مقامات انگلیس برنامه‌های اضطراری برای مقابله با پیامدهای احتمالی بحران در هزینه‌های زندگی در دست تهیه دارند.

این روزنامه انگلیسی نوشته است: “فشار طولانی و دردناک اقتصادی” می‌تواند خطر “ناآرامی‌های مدنی بزرگتر” را مشابه شورش‌های سال ۲۰۱۱ لندن ایجاد کند.

پلیس انگلیس خود را برای افزایش جرایم و نا آرامی در زمستان آماده می‌کند

دیلی میل گزارش داده است که ممکن است در زمستان امسال به مردم انگلیس گفته شود که تا بعد از ساعت ۸ بعد از ظهر آشپزی نکنند و بین ساعت دوی بعد از ظهر تا هشت عصر از ماشین لباسشویی یا ماشین ظرفشویی استفاده نکنند. همچنین ممکن است دستور داده شود که برخی مغازه‌ها در ساعت ۹ شب تعطیل شوند و شیفت حضور دانش آموزان در مدارس به هفته‌ای سه روزه تغییر کند.

توسط ساندرو موناری

ساندرو موناری