موضوع کیفیت در عصر واردات مستعمل

ما زمانی را تصور می کنیم که خودروهای فرسوده وارد می شوند و بازار پس از خروج از رکود فعلی به ثبات نسبی می رسد. در چنین شرایطی، مشتریان علاوه بر گشودگی بیشتر برای انتخاب، احتمالاً از رویارویی با انتخاب های بیشتر احساس غرق شدن می کنند.

با توجه به اینکه رقبای اصلی مدل های بالا در بین محصولات وارداتی کارکرده، خودروهای مونتاژی هستند، در مقاله بعدی به این خواهیم پرداخت که چه عواملی در تصمیم گیری نهایی خریداران نقش مهم تری دارند.

شبکه نمایندگی و خدمات پس از فروش

لازم به ذکر است که در واردات خودروهای کارکرده و یا نو، تیراژ کمی برای هر محصول در نظر گرفته می شود و در دسترس نبودن تعداد هر محصول، توجیه اقتصادی برای گسترش شبکه نمایندگان نخواهد بود. از طرفی خودروهای فرسوده حتی در صورت عدم وجود نقص فنی عمده معمولاً از مدت گارانتی خود فراتر رفته و حتی در صورت مشمول گارانتی به دلیل مشکلات ناشی از ممنوعیت، نماینده سازنده حتی در صورت تمایل ، امکان حضور در ایران وجود ندارد، از طرفی تجربیات قبلی با حضور مستقیم برندهای خارجی نشان داده است که این موضوع تا حد زیادی به روابط سیاسی بستگی دارد و اگر محقق شود چیزی نیست که در دراز مدت می توان به آن اعتماد کرد. تمام این موارد، یعنی تمام هزینه های نگهداری از کوچکترین مورد مانند تعویض روغن، از همان روز اول بر عهده خریدار است.

موضوع کیفیت در عصر واردات مستعمل

دسترسی به قطعات یدکی و تعمیرکار مجرب

یکی دیگر از نکات مهم در خرید خودروهای دست دوم دسترسی به قطعات یدکی و تعمیرکاران مجرب است. اگر خودروهای فرسوده وارد بازار ایران شوند، یکی از مشکلات احتمالی کمبود تکنسین های آشنا به پیچیدگی های مدل ها و ساخت های مختلف خواهد بود. البته موضوع کارایی و توجیه مالی در فرآیند آموزش تعمیرکاران مسلط به فناوری های جدید اهمیت فوق العاده ای دارد. علاوه بر این مشکل دسترسی ایمن و سریع به قطعات خودرو تنها در صورتی امکان پذیر است که تعداد زیادی از این محصولات در بازار یا شهرها موجود باشد.

موضوع کیفیت در عصر واردات مستعمل

دوره فن آوری و استانداردهای خودرو

بر کسی پوشیده نیست که هر چه به جلو می رویم، سرعت توسعه فناوری دو برابر می شود و صنعت خودرو نیز از این قاعده مستثنی نیست. به عنوان مثال اگر سه دهه پیش در این صنعت 5 سال طول می کشید تا یک فناوری جدید معرفی شود، در دنیای کنونی این صنعت، هر ساله فناوری های جدیدی توسط برندهای مطرح معرفی می شود که در مقایسه با تولید همان یک جهش بزرگ است. سریال 5 سال پیش در نظر گرفته شده است. حتی در بازار خودروی ایران هم در فاصله کشورهای صاحب صنعت خودرو، بسیاری از مواردی که تا چند سال پیش به عنوان آپشن تبلیغ می شد، امروزه جزو ملزومات خودرو محسوب می شود. شاید در نگاه اول، قیمت پایین خودروهای دست دوم – که به خودی خود قابل تردید است – عاملی برای جلب نظر خریدار باشد، اما در واقع به معنای چشم پوشی از فناوری های جدید، امکانات ایمنی و استانداردهای روز است.

موضوع کیفیت در عصر واردات مستعمل

بازار پیش بینی و فروش

سرمایه گذاری در خودرو نه تنها باید به عنوان یک هزینه کوتاه مدت در نظر گرفته شود، بلکه باید به عنوان یک دارایی بالقوه در آینده نیز در نظر گرفته شود. مهم نیست که در هنگام خرید خودرو چقدر وسواس داشته باشیم، امکان فروش آن به دلایل مختلف از جمله تمایل به تبدیل آن غیر قابل انکار است. خودروی دست دوم با تکنولوژی قدیمی که ممکن است در زمان خرید بخشی از مسیر استهلاک خود را پوشش داده باشد، در رده خودروهای دیگری که ممکن است پس از استفاده و فروش از گارانتی خارج شوند، قرار نخواهد گرفت. از سوی دیگر، تعداد کم این محصولات در بازار خودرو، نگرانی هایی را در بین مشتریان بالقوه ایجاد می کند و حتی اگر قیمت های بالا بر حسب ارزش محصول برآورد شود، به سختی می توان برای آن مشتری پیدا کرد.

موضوع کیفیت در عصر واردات مستعمل

به محیط نگاه کنید

یکی دیگر از عوامل مهمی که متاسفانه در جامعه ما کمتر مورد توجه قرار می گیرد اثرات زیست محیطی است. خودروهای دست دوم وارداتی با موتورهای قدیمی مصرف سوخت و آلایندگی بالاتری دارند که در کنار افزایش چالش ها برای خریداران، تهدیدی مهم در زمینه آلودگی هوای شهرها محسوب می شود. در عین حال، خودروهای مونتاژ محلی گاهی قدم به قدم با فناوری جهانی پیش می روند و به عنوان نمونه جدید از آن می توان به نمایش اولین خودروی پلاگین هیبریدی از برند Fenix ​​اشاره کرد. انتخاب محصول مناسب به طور طبیعی می تواند به افزایش کارایی و همگامی با تلاش های جهانی برای کمک به محیط زیست کمک کند.

موضوع کیفیت در عصر واردات مستعمل

در حالی که جذابیت اولیه واردات خودروهای دست دوم ممکن است مقرون به صرفه بودن آنها باشد، یک ارزیابی جامع تر خطرات و معایب احتمالی چنین انتخابی را نشان می دهد. عدم پشتیبانی پس از فروش، دسترسی به قطعات یدکی و تعمیرکاران ماهر، رعایت استانداردهای قدیمی، ناسازگاری با شرایط اقلیمی ایران و بنزین و مشکلات احتمالی فروش مجدد، همگی انتخابی را دیکته می کنند که چنین نگرانی هایی را برای مشتریان به دنبال نداشته باشد. خودروهای مونتاژ محلی، با بهره گیری از تکنولوژی و استانداردهای روز، شبکه گسترده ای از نمایندگان، گاهی با گارانتی 5 تا 7 ساله و زنجیره تامین قطعات یدکی قوی، طبیعتا آرامش بسیار بیشتری را برای مشتریان به ارمغان می آورند.

منبع: https://www.donyayekhodro.com/news/246018/%D9%85%D8%B3%D8%A7%D9%84%D9%87-%DA%A9%DB%8C%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%B9%D8%B5%D8%B1-%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B3%D8%AA-%D8%AF%D9%88%D9%85

توسط ساندرو موناری

ساندرو موناری