قیمت خودرو در بازار امروز (۲۰ آذرماه ۱۴۰۱) | قیمت‌ها همچنان افزایشی + جدول

او افزود: از طرفی دیگر، اگر وعده واردات خودرو عملی شود و خودرو‌های خارجی به بازار ایران بیایند، بحث تورم جهانی در ایران نیز مطرح می‌شود و تاثیری در قیمت تمام‌شده خودرو‌های وارداتی خواهد گذاشت و آن‌ها را باید با قیمت بالاتری خریداری کرد.

از ابتدای سال ۱۴۰۱ قیمت پراید با ثبات نسبی همراه شده بود. اما برخلاف آن ماه‌ها، با سقف‌شکنی تاریخی دلار این ثبات را شکست و این خودرو را با نوسان قیمت همراه کرد.

قیمت خودرو در بازار امروز (۲۰ آذرماه ۱۴۰۱) | قیمت‌ها همچنان افزایشی + جدول

پیش‌بینی قیمت خودرو در روز‌های آینده

حال پراید ۱۱۱ نسبت در قیمت ۲۱۸ میلیون تومان به فروش می‌رسد. اما پراید ۱۳۱ امروز به نرخ ۲۰۷ میلیون تومان عرضه می‌شود.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو صفر با چهار میلیون تومان افزایش قیمت نسبت به روز گذشته همراه شد و حالا ۳۶۹ میلیون تومان ارزش دارد. در این میان، تیپ پنج این مدل پژو در بازار کشور در نرخ ۴۰۵ میلیون تومان به ثابت ماند.

در این میان، به گفته فعالان بازار خودرو برخی از خودرو‌ها بیشتر مورد معامله قرار می‌گیرند. اما این خودرو‌ها در چه بازه قیمتی قرار دارند؟

قیمت خودرو صفر داخلی در لحظه نگارش این گزارش در بازار ایران به شرح زیر است:

بررسی‌ها نشان می‌دهد که بازار خودرو به روند افزایش قیمتی خود ادامه می‌دهد. قیمت خودرو هم‌گام با افزایش نرخ دلار و سقف‌شکنی‌های پی در پی با افزایش همراه شد. اما پس از تثبیت نرخ دلار، بازار خودرو همچنان به افزایش قیمت ادامه داد. به نظر می‌رسد کاهش ارزش دلار به‌اندازه‌ای نبود که بتواند بر این بازار تاثیر بگذارد.

تیبا هاچ‌بک پلاس که از خودرو‌های پرطرفدار این روزهاست، صبح امروز چهار میلیون تومان افزایش قیمت داشت و در محدوده ۲۳۹ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

پژو ۲۰۷ اتومات هم که روز‌ها با افزایش قیمت همراه شده بود، امروز هفت میلیون تومان نسبت به روز گذشته گران شد و به قیمت ۶۸۰ میلیون تومان رسید.

تارا اتوماتیک هم که در روز‌های گذشته با افزایش قیمت قابل‌توجهی همراه شد، امروز به نرخ ۶۴۵ میلیون تومان رسید.

قیمت خودرو‌های پرطرفدار

پژو پارس اتوماتیک که روز‌ها در قیمت ۵۰۰ میلیون تومان ثابت مانده بود، حالا در قیمت ۵۳۰ میلیون تومان در بازار خودرو کشور به فروش می‌رسد.

مرتضی مصطفوی، کارشناس صنعت خودرو در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: به دلیل ناامیدی بازار از مذاکرات برجام، محدودیت عرضه و تولید خودرو توسط خودروسازان، نبود نظارت هوشمند بر بازار‌های آزاد و در آخر، نوسانات دلار بازار خودرو روند افزایش قیمتی را طی می‌کند.

این کارشناس توضیح داد: با توجه به عوامل ذکرشده، چشم‌انداز بازار خودرو کشور تا پایان سال افزایشی است. به نظر می‌رسد قیمت خودرو تا پایان سال ۳۰ درصد افزایش داشته باشد.

خودرو دنا معمولی هم که روز‌ها بود که با ثبات قیمت همراه شده بود، امروز با ۹ میلیون تومان افزایش قیمت همراه شد. این خودرو هم‌اکنون با قیمت ۴۷۷ میلیون تومان در بازار عرضه شد.

 

منبع: تجارت نیوز


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn65964283/%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%D9%88%D8%B2-%2820-%D8%A2%D8%B0%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%87-1401%29-%26%23124%3B-%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA

به گزارش شهرآرانیوز، قیمت خودرو صفر داخلی روز یکشنبه، ۲۰ آذر ۱۴۰۱، با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد.

توسط ساندرو موناری

ساندرو موناری