قرعه کشی ایران خودرو مجدد انجام می شود ؟

 

همچنین سایپا چهار محصول بدون قرعه‌کشی خود را در این سامانه عرضه می‌کند:

۲- ایکس ۵۵ پرو اکسلنت (فروش فوق‌العاده)

رانا پلاس

۲۱۴.۸۹۸.۳۰۰


رانا پلاس با موتور TU5P سقف شیشه ای با گیربکس معمولی

۲- تارا دستی (مشارکت در تولید)

 قرعه‌کشی ایران خودرو خودرو برای خرید خودرو سابقه زیادی دارد و مسوولان صنعتی کشور برای پاسخگویی به تقاضای موجود در بازار اقدام به قرعه‌کشی کرده‌اند. قرعه کشی  ایران خودرو زمانی آغاز شد که واردات خودرو در کشور ممنوع شد و خودرو سازان قادر به پاسخگویی نیاز های مردم نبودند. قرعه کشی ایران خودرو برای اولین بار در سال 61 انجام شد. قرعه کشی ایران خودرو در سال 99 شرایط متفاوت تری از قرعه کشی های  گذشته داشت. قرعه کشی ایران خودرو امروزه متقاضیان زیادی دارد و در هر دوره داوطلبان زیادی در آن شرکت و  خواهان دریافت خودرو با این طرح هستند.​

۲۱۵.۸۲۸.۸۰۰


حالا سخنگوی وزارت صمت اعلام کرده است که این دو شرط به تدریج از همه طرح‌های فروش بدون قرعه‌کشی خودرو حذف می‌شود. آنگونه که  گزارش شده امید قالیباف در ویدئویی که از خود منتشر کرده، توضیح داده است: پس از سه سال، مقرر شده است برای طرح‌ فروش خودروهایی که از شمول قرعه‌کشی خارج شده (و خودروهایی که به‌تدریج خارج می‌شوند)، محدودیت‌هایی که پیش از این اعمال می‌شدند، کنار گذاشته شود.

۴- کوییک با با گیربکس معمولی (پیش فروش و مشارکت در تولید)

مدیران نیز محصول را بدون قرعه‌کشی به فروش می‌رساند:

نام خودرو

این بدین معناست که بطور مثال فردی که قصد خرید کوییک R (که اخیرا از چرخه قرعه‌کشی خارج شده است)، به‌جای بازار آزاد از خود شرکت‌ خودروساز خرید خود را بدون آنکه محدودیت پلاک انتظامی فعال، عدم خرید ۴۸ ماهه از دو خودروساز بزرگ و… مانع شود، انجام دهد.

۳- دنا پلاس توربوشارژ (مشارکت در تولید)

۳۹۸.۲۲۹.۵۰۰


در طرح‌های بدون قرعه‌کشی، ثبت‌نام از متقاضیان تا زمان اتمام ظرفیت فروش ادامه دارد و به همه افرادی که ثبت‌نام کرده باشند، خودروی مورد نظر تعلق می‌گیرد.

حذف تدریجی شروط از طرح‌های بدون قرعه‌کشی ایران خودرو

پژو 207i دستی سقف شیشه‌ای

۲۳۶.۳۴۴.۵۰۰


پژو 207i اتوماتیک سقف قرمز (MC) با موتور TU5P

پژو پارس ELX با موتور XU7P

دنا پلاس توربوشارژ

۱۵۸.۱۲۰.۸۰۰


۳- کوییک R با گیربکس معمولی و رینگ آلومینیومی (پیش فروش و مشارکت در تولید)

کدام خودروها بدون قرعه‌کشی عرضه می‌شوند؟ اکنون در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو، محصولات تعدادی خودروسازان برای فروش بدون قرعه‌کشی ایران خودرو درج شده است. 

 

۳- تیگو ۸ پرو پرمیوم (فروش فوری)

۱- ساینا (پیش فروش و مشارکت در تولید)

پژو پارس TU5

۱۷۶.۷۱۰.۲۰۰


پژو پارس ELX با موتور TU5

 

سمند ال ایکس EF7 

۱۶۹.۱۶۲.۹۰۰


سمند ال ایکس EF7 بنزینی

دنا

۲۰۶.۴۸۶.۰۰۰


دنا پلاس

۱۷۶.۵۱۵.۶۰۰


از محصولات ایران خودرو نام این چهار خودرو دیده می‌شود:

پژو ۲۰۶ تیپ ۳ هاچ بک سقف شیشه‌ای

۱۸۱.۳۶۱.۵۰۰


۳۱۸.۶۰۸.۰۰
سمند ال ایکس

۱۶۰.۵۴۷.۷۰۰


سورن پلاس

پژو 207i دستی

۲۰۹.۱۵۴.۲۰۰


پژو 207i دستی فرمان برقی

۱- تارا اتوماتیک (مشارکت در تولید)

۲۲۸.۴۱۰.۲۰۰


۲۱۱.۳۸۰.۵۰۰


۴- دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک (مشارکت در تولید)

۲۲۸.۴۱۰.۲۰۰


وی با بیان اینکه این اقدام به زودی اجرا خواهد شد، گفت: مزیت این تصمیم جدید این است که به‌جای آنکه حجم عمده تقاضا به سمت بازار باشد و منجر به افزایش قیمت شود، به سمت خرید از شرکت خودروساز حرکت می‌کند و نیازش تامین می‌شود؛ این موضوع باعث خواهد شد قیمت‌ها در بازار آزاد بیش‌تر کاهش پیدا کنند.

تا کنون فقط حذف شروط ثبت‌نام خودرو برای محصولات سایپا به صورت رسمی اعلام شده است. به گفته سخنگوی وزارت صمت، حذف شروط برای طرح‌های فروش خودروسازان دیگر، «به تدریج» رخ می‌دهد.

قیمت محصولات در قرعه کشی ایران خودرو

پژو جی ال ایکس دوگانه سوز

۱۵۰.۳۷۵.۱۰۰


پژو 206 معمولی

۱- ایکس ۵۵ پرو اکسلنت اسپورت (فروش فوق‌العاده)

در همان زمان سایپا نیز اعلام کرد در فروش بدون قرعه‌کشی ایران خودرو ، دو شرط اصلی در طرح‌هایی که همراه با قرعه‌کشی اجرا می‌شوند، حذف شده است.  در واقع در این طرح فروش بدون قرعه‌کشی دو شرط مهم وجود نداشت:  ۱- محدودیت عدم خرید طی ۴۸ ماه گذشته: در طرح‌های همراه با قرعه‌کشی خودروسازان، حداقل فاصله مجاز از آخرین خرید (ثبت‌نام یا تحویل خودرو) ۴۸ ماه است. اما در فروش بدون قرعه‌کشی این محدودیت حذف شده است.  ۲- محدودیت پلاک فعال انتظامی: همچنین در دیگر طرح‌های خودروسازان، ثبت‌نام برای متقاضیان دارای پلاک انتظامی فعال (نصب روی خودروهای سواری با کاربری شخصی) ممنوع است. در طرح فروش بدون قرعه‌کشی خودرو، این شرط هم وجود ندارد.

۱۵۰.۱۷۵.۴۰۰


وزارت صمت بر حذف قرعه‌کشی برای فروش خودرو تاکید دارد. سکاندار این وزارتخانه نیز چندی پیش بار دیگر از این موضوع سخن گفت اما تاریخ دقیقی را برای آن اعلام نکرد و گفت که حذف قرعه‌کشی بسته به شرایط و تدریجی خواهد بود.  پس از آنکه در اواخر تیر دومین مرحله ثبت‌نام در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو برگزار شد، وزارت صمت اعلام کرد همه افرادی که محصولات سایپا را انتخاب کرده‌اند، به غیر از دو محصول برنده محسوب می‌شوند. در واقع قرعه‌کشی برای دیگر محصولات سایپا حذف شد. 

قیمت (تومان)


۲۰۸.۹۵۷.۹۰۰


۲- کوییک (پیش فروش و مشارکت در تولید)

آن گروه از کارشناسانی که به سیستم توزیع بر اساس نیاز بازار تاکید دارند، قرعه کشی ماشین را نوعی «لاتاری» دانسته و به همین دلیل نیز با این شیوه مخالفت می‌کنند.


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn64733370/%D9%82%D8%B1%D8%B9%D9%87-%DA%A9%D8%B4%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88-%D9%85%D8%AC%D8%AF%D8%AF-%D8%A7%D9%86%D8%AC%D8%A7%D9%85-%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D8%AF-%D8%9F-%26%23124%3B

نظر مثبت و منفی قرعه کشی ایران خودرو

پژو پارس سال سفارشی با موتور XU7P

۱۸۵.۰۰۲.۹۰۰


پژو پارس سال دوگانه سوز

۳۴۵.۸۵۵.۴۰۰


دنا پلاس توربوشارژ دستی با گیربکس ۶ سرعته و فرمان برقی

۳۶۰.۵۹۶.۴۰۰


دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک

۲۴۳.۳۱۹.۸۰۰


گروه صنعتی ایران خودرو لیست جدیدترین قیمت‌های محصولات خود ویژه مرداد ماه ۱۴۰۱ را منتشر کرد.

توسط ساندرو موناری

ساندرو موناری