عملکرد نادرست مدیران در دوره‌های مختلف زمینه ساز بروز نارضایتی‌ها بوده است

وی افزود: یکی از دلایلی که مردم به سمت شبکه‌های خانگی می‌روند، این است که شلختگی‌هایی در آن وجود دارد، ولی با این حال بهتر از آنتن‌هایی است که هیچ حد و حصری در رذالت ندارند. حدود صد شبکه داریم که در کنار آن هزاران شبکه خارجی فعالیت می‌کنند و باید قبول کنیم که رقابت صدا و سیما با شبکه‌های خارجی کاری سخت است و باید به مسئولان رسانه ملی حق بدهیم و با دیدن اندک ضعف و خطایی، کل صدا و سیما را محکوم نکنیم.

این کارشناس سیاسی افزود: درست است که گرانی و تورم داریم، ولی این دولت جرات کرد و ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی که منشاء فساد بود را حذف کرد. در ماه‌های اردیبهشت و خرداد خیز بلند تورمی پیدا کردیم، ولی از شهریور رشد تورمی از ۶۰ درصد زمان روحانی به ۴۰درصد رسید و اگر این ناآرامی‌ها رخ نمی‌داد تا پایان سال شرایط خوبی پیدا می‌کردیم که با این ناآرامی‌ها شاهد شرایط بهتری در سال آینده خواهیم بود.

این کارشناس سیاسی از نوع برخورد نظام با آشوبگران حمایت کرد و گفت: نباید بگوییم نظام مماشات می‌کند. کسانی که خون به دل مردم کردند و حدود ۷۰ نفر مظلومانه به شهادت رسیدند، بسیار مهم است، ولی نظام به صورت سنجیده و حساب شده عمل می‌کند. مساله کسانی که اخیرا اعدام شدند، به دو سال پیش برمی گردد که یکی از مسئولان را گروگان گرفته بودند و ضمن ارتباط با اسراییل، در تلاش بودند تا منافع ملی را لو دهند. کسانی که این کار را کردند از اراذل و اوباش بودند.

وی از سرمایه گذاری رژیم صهیونیستی بر روی اراذل و اوباش سخن گفت و افزود: هدف این اراذل تخریب و نابود کردن تاسیسات کشور است و علت اعدام این افراد، انجام عملیات به نفع اسراییل بود. اکثر افراد آشوبگر آزاد شدند و بسیاری از این افراد پس از آزادی اعلام پشیمانی کردند و با التزام آزاد شدند و آزادی آنان نیز در کاهش ناآرامی‌ها موثر بوده است.

این روزنامه نگار با اشاره به وضعیت کنونی برخی بانوان در جامعه اضافه کرد: مومنین حق دارند بگویند خلاف شرع اتفاق افتاده و بیزار هستند. قبل از پیروزی انقلاب برخی خانم‌ها بدون حجاب به خیابان می‌آمدند و بعد از انقلاب نیز این وضعیت ادامه داشت تا سال ۶۰ و زمانی که آیت الله بهشتی و ۷۲ تن به شهادت رسیدند. خون این شهیدان اکسیری داشت تا بعضی ناپاکی‌ها را بشوید.

وی افزود: برخی جوانان ۱۶ ساعت در فضای مجازی هستند که هشت ساعت آن به بازی‌هایی اختصاص دارد که به کشتن و بدترین شکنجه‌ها اختصاص دارد و چنین افرادی وقتی به کف خیابان می‌آیند، همان صحنه‌های بازی را مجسم می‌کنند و لذا حالت توحش دارند و به هر چیزی می‌رسند، آن را نابود می‌کنند.

 محمدحسین صفار هرندی گفت: بعضی خطا‌ها در اطلاع رسانی وجود دارد. مثلا اعلام شد اختلاس ۹۲ هزار میلیارد تومانی در پرونده فولاد مبارکه وجود داشته است در حالی که پیگیری کردیم و متوجه شدیم که تحقیق و تفحص مجلس این مطلب را اعلام کرده بود و اختلاسی در کار نبوده است. مثلا فولاد مبارکه می‌توانسته سود بیشتری کسب کند یا ۵۵ هزار میلیارد تومان عدم النفع فروش فولاد در غیر بورس داشتیم که بر اساس مصوبه دولت این کار صورت گرفته بود تا قیمت خودرو کاهش یابد. در واقع با این گزارش، خودزنی کردیم.

صفار هرندی با اشاره به این که ایراداتی به دولت سیزدهم وارد است، اضافه کرد: دولت در روز‌های اول نگفت که سیلو‌ها خالی است و ما خزانه را خالی تحویل گرفتیم و توانست با عملکرد صحیح سیلو‌های گندم را به مقیاس ۱۲۰درصد پر کند و چنین کاری یک هنر است. الان وضعیت ذخایر کالا‌های اساسی از قبل برجام هم بهتر است و شرایط به گونه‌ای است که ده‌ها کشتی بر روی آب است. چون انبار‌های ما پر هستند و کشتی‌ها نمی‌توانند بار خود را خالی کنند.

 


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn65962803/%D8%B9%D9%85%D9%84%DA%A9%D8%B1%D8%AF-%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%B1%D8%B3%D8%AA-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AE%D8%AA%D9%84%D9%81-%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%B1%D9%88%D8%B2

رئیس شورای نظارت بر صدا و سیما ادامه داد: زمانی این ناآرامی‌ها تمام می‌شود که دسترسی دشمن به حداقل برسد و از طرف دیگر باید برای سامانه‌هایی مانند اینستاگرام که درآمد و کار عده‌ای در آن است، چاره‌ای اندیشید و راه اصلاح و جبران را پیدا کنند. در بسیاری از کشور‌ها مانند ترکیه اگر تخلفی از سوی سامانه‌ای صورت گیرد، از نماینده آن سامانه می‌خواهند تا اصلاح کنند و در غیر این صورت دسترسی آن سامانه را حذف می‌کنند.

وی با مقایسه دولت‌های سیزدهم و دوازدهم گفت: در زمان روحانی ۴۰۰ هزار بشکه نفت در روز می‌فروختیم، ولی امروز یک میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه نفت و میعانات می‌فروشیم و با پول آن تجهیزات می‌خریم. این دولت از ابتدا تا کنون برای پرداخت حقوق کارکنان برخلاف زمان روحانی، هیچگاه دست در جیب بانک مرکزی نکرد و اگر مثل روحانی عمل می‌کرد تورم صد در صدی داشتیم. امروز بانک مرکزی به معنای مصطلح آن پول چاپ نمی‌کند و ماهانه ۱۶ هزار میلیارد تومان بدهی‌های دولت قبل را می‌پردازد. البته دولت به اندازه‌ای که پیش بینی کرده بود، نتوانست نفت بفروشد یا مالیات بگیرد.

وی افزود: در کشور‌هایی که بر اساس انسان گرایی (اومانیسم) اداره می‌شود، نیز گفته می‌شود که خانم‌ها نباید چیزی روی سر داشته باشند. در واقع در کشور‌هایی مانند فرانسه داشتن حجاب جرم است. چون حکومت آنان قائل به جدا بودن دین از حوزه اجتماعی است و لذا می‌گویند افراد نباید تظاهر دینی داشته باشند و، چون حجاب از مظاهر دین است، آن را ممنوع کردند، ولی در کشور ما قواعد بر اساس شرع مقدس است و ما می‌گوییم طبق قانون افراد باید سلوک اجتماعی اینگونه داشته باشند.

صفار هرندی در پاسخ به سوالی درباره منشاء ناآرامی‌ها گفت: عملکرد نادرست دست اندرکاران در دوره‌های مختلف زمینه ساز بروز نارضایتی‌های مردم بوده و هر زمانی که این زمینه‌ها را از بین ببریم و دست دشمنانی را کوتاه کنیم که از طریق رسانه و فضای مجازی ذهن و دل جوانان را تسخیر کرده و به خیابان می‌فرستند، آن زمان می‌توان گفت نارآرامی‌ها پایان می‌یابد.

عملکرد نادرست مدیران در دوره‌های مختلف زمینه ساز بروز نارضایتی‌ها بوده است

وی از فضای مجازی به عنوان فاضلاب مجازی یاد کرد و گفت: در چنین فضایی است که برخی افراد، آتش زدن پرچم کشور و تحقیر تیم ملی فوتبال را برای خود مقدس می‌دانند. مسئولان کشور اعلام کرده اند که اگر سامانه‌های خارجی قصد فعالیت دارند، باید به اعتقادات مردم و فرهنگ کشور و منافع ملت التزام داشته باشند نه این که نام شخصیتی مانند حاج قاسم سلیمانی، قهرمان ملی مردم را منکر بدانند و هر پیام و پستی که نام او در آن باشد را حذف کنند و دسترسی افراد را محدود کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سوالی، درباره مقایسه حجاب در ایران و سایر کشور‌ها گفت: قضیه حجاب به معنای یک حکم شرعی و الهی در قرآن و روایات آمده و برای حکومتی که به دنبال پیاده کردن احکام الهی است، در دستور کارش قرار می‌گیرد.

عملکرد نادرست مدیران در دوره‌های مختلف زمینه ساز بروز نارضایتی‌ها بوده است

وی درباره وضعیت اقتصادی در یک سال اخیر گفت: در اواخر دولت روحانی کار به جایی رسیده بود که برخی می‌گفتند کفگیر به ته دیگ خورده و پیش بینی‌ها این بود که قیمت دلار از ۲۵ هزار تومان به ۷۰ تا ۸۰ هزار تومان می‌رسد و در چنین وضعیتی تامین نیاز‌های مردم غیرممکن خواهد بود؛ به ویژه با توجه به این که امکان فروش نفت هم فراهم نبود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: امروز دولتی بر سر کار است که بنا را بر آن نگذاشته که از چشمه خشکیده برجام استفاده کند و با هدایت رهبری قرار است از ظرفیت‌های داخلی بهره ببرد و دانشمندان جوان تا کنون کار‌های اعجاب آوری کرده اند. امروز رتبه پیشرفت علمی و فناوری و حتی رتبه اقتصادی با وجود همه مشکلات قابل مقایسه با برخی کشور‌هایی مانند ترکیه نیست که روحانی می‌گفت ما ۷۰ سال از ترکیه عقب هستیم.

صفار هرندی درباره اعدام برخی مجرمان در روز‌های اخیر گفت: بخشی از اغتشاشات کف خیابان به همت مردم، نیروی انتظامی و بسیج و هوشمندی ملت پایان یافته و حتی کسانی که به وضعیت اقتصادی اعتراض و انتقاد داشتند، صف خود را از آشوبگران جدا کردند و با دشمن همراهی نکردند.

توسط ساندرو موناری

ساندرو موناری