خیانت آمریکا به متحد نزدیک خود در صنعت خودروهای برقی | سئول

طبق گفته یکی از مقامات کره جنوبی، این کشور پس از سرمایه گذاری های عظیم، انتظار مزایای اقتصادی بزرگی را هم دارد که یکی از آن ها می تواند دسترسی به بازار آمریکا باشد.

6 میلیارد دلار در سال گذشته در امریکا سرمایه گذاری کرد و هیوندای قصد دارد 5.

– به نقل از بلومبرگ، طبق گفته یکی از مقامات ارشد کره جنوبی، سئول قوانین جدید آمریکا را که به نفع خودروهای الکتریکی و باتری های ساخت آمریکاست، یک خیانت توصیف و اعلام کرد این مسئله همکاری اقتصادی و امنیتی بین دو کشور را به خطر می اندازد.

طبق قانون جدید آمریکا، خودروسازان باید خودروهای برقی خود را در آمریکای شمالی مونتاژ کنند تا مشمول کاهش مالیاتی شوند.

اختلاف بر سر مفاد قانون کاهش تورم است که ماه گذشته توسط جو بایدن امضاء شد.

کره جنوبی 27.

دولت کره جنوبی این اقدام را ناعادلانه می داند و عقیده دارد تنش های به وجودآمده تلاش های بایدن برای ساخت یک شبکه مستحکم از شرکا جهت مقابله با افزایش نفوذ چین را به خطر می اندازد، چون کره جنوبی یکی از عوامل کلیدی در راه اندازی طرح هایی مانند اتحاد تولیدکنندگان بزرگ نیمه رساناها بوده است.

برخی مقامات کره عقیده دارند عدم دیدار رییس جمهور با نانسی پلوسی، سخن گوی مجلس آمریکا در دیدار او از کره جنوبی در ماه گذشته، یک اشتباه مرگ بار بوده، چون می توانست فرصت خوبی برای ایجاد تغییرات قبل از تصویب این قانون باشد.

انتهای پیام/99
کلید واژه ها: آمریکا – خودروهای برقی – همکاری اقتصادی – کره جنوبی – آمریکای شمالی – خودروهای الکتریکی – برقی – خیانت – جنوبی – مالیاتی – اقتصادی – قوانین – امنیتی – اعتبار – همکاری – ساخت – خودروی برقی – اعلام – قانون – کاهش تورم – کشور – سئول – الکتریکی – دلار – خرید – جدید – جو بایدن – هیوندای – کارخانه – مقامات


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn64893587/%D8%AE%DB%8C%D8%A7%D9%86%D8%AA-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF-%D9%86%D8%B2%D8%AF%DB%8C%DA%A9-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B5%D9%86%D8%B9%D8%AA-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%82%DB%8Cاین شرایط عملکرد هیوندای در آمریکا را پایین می آورد.

سئول قوانین جدید آمریکا برای اعطای 7500 دلار اعتبار مالیاتی برای خرید خودروهای برقی ساخته شده در آمریکای شمالی را یک خیانت توصیف و اعلام کرد این مسئله همکاری اقتصادی و امنیتی بین دو کشور را به خطر می اندازد.

وزارت بازرگانی کره در روز پنجشنبه اعلام کرد آمریکا موافقت کرده در این مورد با کره جنوبی مذاکره کند.

این قانون شامل 7500 دلار اعتبار مالیاتی برای خرید خودروهای برقی ساخته شده در آمریکای شمالی است که به ضرر برندهای کره جنوبی مانند هیوندای و کیا خواهد بود که هیچ کارخانه خودروی برقی در آمریکا ندارند.

اما هیوندای هنوز هیچ کارخانه فعال خودروی برقی در این قاره ندارد.

5 میلیارد دلار برای ساخته تاسیسات تولید خودروهای برقی و باطری در ایالت جورجیا هزینه کند.

دراین بین، سه کارخانه اصلی تولیدکننده باتری کره جنوبی بیشتر مواد خام مورد نیاز خود را از چین وارد می کنند.

هیوندای بیشترین سهم بازار خودروهای برقی را پس از شرکت تسلا در آمریکا در سال جاری میلادی در اختیار داشته است.

توسط ساندرو موناری

ساندرو موناری