ترکیبی جدید در باتری خودروهای الکتریکی

Integrals Power مواد فعال کاتدی پیشرفته را برای بهبود عملکرد باتری و کوچکتر، سبک تر و بادوام تر کردن باتری ها توسعه می دهد. این فرمول جدید نقش اساسی در تولید خودروهای برقی مقرون به صرفه با برد طولانی‌تر و زمان شارژ سریع‌تر دارد.

در حال حاضر حدود 90 درصد از مواد کاتدی فعال جهان در چین تولید می شود. Integrals Power یکی از معدود شرکت هایی است که این ماده را در خارج از چین تولید می کند.

این شرکت با تامین مواد اولیه از اروپا و آمریکا، ضمن کاهش ریسک های ژئوپلیتیکی، امنیت و شفافیت زنجیره تامین را افزایش می دهد. مواد ابتکاری لیتیوم آهن فسفات (LFP) و لیتیوم آهن منگنز فسفات (LFMP) Integrals Power در سطح مولکولی با استفاده از مواد خالص توسعه یافته اند و از ناخالصی هایی که عملکرد باتری و قابلیت بازیافت را مختل می کنند، جلوگیری می کنند. این فرآیند تولید منحصر به فرد امکان تولید مقیاس پذیر و با حجم بالا را فراهم می کند.

کاتدهای به دست آمده سلول‌ها را قادر می‌سازند تا 30 درصد انرژی بیشتری ذخیره کنند. سریعتر تخلیه می شود و چرخه های شارژ بیشتری را نگه می دارد. این پیشرفت منجر به بسته‌های باتری کوچک‌تر، سبک‌تر و بادوام‌تر می‌شود که به وسایل نقلیه الکتریکی اجازه می‌دهد دورتر سفر کنند و عمر طولانی‌تری داشته باشند.

علاوه بر این، سلول های کمتری مورد نیاز است و این، علاوه بر کاهش هزینه های کلی، انتشار CO2 از زنجیره تامین باتری را تا حدود 20 درصد کاهش می دهد و تولید را پایدارتر می کند.

بهنام هرمزی موسس و مدیرعامل این شرکت بر اهمیت نقش کاتد در تعیین کارایی، هزینه و دوام باتری تاکید کرد و گفت: کاتد حیاتی ترین قسمت سلول است.

به همین دلیل است که پیشرفت‌های ما در مواد کاتدی فعال به خودروهای الکتریکی اجازه می‌دهد تا با مجهز شدن به بسته‌های باتری کوچک‌تر و سبک‌تر، به برد طولانی‌تر، شارژ سریع‌تر و عملکرد بالاتر دست پیدا کنند.

هرمزی تاکید کرد که Integrals Power با تامین مواد اولیه از اروپا و آمریکا از زنجیره تامین قوی‌تر و شفاف‌تر پشتیبانی می‌کند و مشکلات ژئوپلیتیکی را کاهش می‌دهد. مواد کاتد LFP شرکت Integrals Power که توسط دولت بریتانیا و با همکاری دانشگاه‌های بریتانیا تامین می‌شود، توسط یک سازنده خودرو جهانی ارزیابی شده است.

این شرکت همچنین در حال توسعه مواد LFMP است که به تغییرات در محتوای منگنز اجازه می دهد تا خواص سلول را برای کاربردهای خاص بهبود بخشد. Integrals Power در حال آماده سازی برای تولید دسته های بزرگتر برای ارزیابی توسط تامین کنندگان سلول، تولید کنندگان باتری و خودروسازان در سراسر جهان است.

به گفته موسس این شرکت، فرمول جدید فراتر از خودروهای الکتریکی برای کاربردهای دریایی، هوافضا و دفاعی نیز مناسب است.

منبع: https://www.donyayekhodro.com/news/249616/%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D8%A8-%D8%AA%D8%A7%D8%B2%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%82%DB%8C

توسط ساندرو موناری

ساندرو موناری