بررسی افزایش قیمت خودرو در هفته سوم آذر

قیمت پژو پارس ELX-TU۵،‌ با ثبت افزایش ۹ میلیون تومانی به ۵۱۰ میلیون رسید. این خودرو نسبت به اول ماه ۲۰ میلیون گران شده است.

قیمت دنا توربو اتوماتیک هم نسبت به هفته گذشته ۱۰ میلیون گران شد و به ۶۰۵ میلیون تومان است.

قیمت پژو پارس LX با ثبت افزایش ۳ میلیونی طی این هفته به ۴۴۳ میلیون تومان رسید.

قیمت سمند EF۷ هم ۳۸۴ میلیون تومان اعلام شد، اگرچه قیمت سمند روز گذشته با ثبات همراه بود اما نسبت به معاملات اول ماه ۱۴ میلیون و نسبت به هفته گذشته ۹ میلیون بالا رفته است.

قیمت شاهین ۲۵ میلیون افزایش داشت و ۴۱۰ میلیونی شد.


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn65944851/%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88-%D8%AF%D8%B1-%D9%87%D9%81%D8%AA%D9%87-%D8%B3%D9%88%D9%85-%D8%A2%D8%B0%D8%B1

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ در معاملات روز گذشته بدون تغییر ۳۵۰ میلیون تومان اعلام شد، با این حال این خودرو نسبت به هفته گذشته ۱۰ میلیون گران شده است.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۵ هم به ۴۱۲ میلیون تومان رسیده است. نمودار تغییرات قیمت نیز حاکی از این است که تیپ ۵ نسبت به هفته گذشته ۷ میلیون افزایش داشته است.

نسخه دستی پژو ۲۰۷ هم افزایش قیمت ۳۵میلیون تومانی را نسبت هفته گذشته به ثبت رساند. قیمت پژو ۲۰۷ دستی پانوراما در این هفته به ۴۹۵ میلیون تومان رسید.

طبق گفته مؤتمنی با بررسی قیمت‌ها از آبان سال گذشته تا امروز مشاهده می‌شود که ۳۰ تا ۳۵ درصد در تمامی خودروها افزایش قیمت را داشته‌ایم.

قیمت ایران خودرو

ساینا S دنده ای تغییر قیمت نداشت. قیمت ساینا ۲۳۸ میلیون تومان اعلام شد.

قیمت دنا اتوماتیک توربو هم ۵ میلیون افزایش داشت. قیمت دنا اتوماتیک توربو با این افزایش به ۵۸۵ میلیون تومان رسید.

قیمت کوییک معمولی نیز به ۲۳۰ میلیون تومان رسید که به معنی افزایش ۳ میلیونی طی یک هفته است.

قیمت تیبا هاچبک EX نیز ۳ میلیون تومان افزایش به ثبت رساند. قیمت تیبا هاچبک با این در بازار آزاد به ۲۲۷ میلیون تومان رسید

به گزارش وانانیوز، 

بازار خودرو ترمز برید؛ این جمله توصیف دقیقی از وضعیت آشفته بازار خودرو است که از اوایل پاییز امسال روزبه‌روز وخیم‌تر شد. عرضه قطره چکانی خودرو همچنان متهم اصلی افزایش قیمت‌هاست که به نظر می‌رسد مسئولان هیچ راهکاری برای حل آن ندارند. رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو نیز آب پاکی را روی دست متقاضیان ریخته و گفته است که خریداران هر زمانی که تصمیم به خرید گرفتند صبر نکنند و خودروی خود را خریداری کنند.

قیمت تارا دنده ای با افزایش ۳ میلیون تومانی به ۵۱۸ میلیون تومان رسید. قیمت این خودرو اول ماه ۴۸۰ میلیون بود که ۳۸ میلیون بالا رفته است.

قیمت تارا اتوماتیک هم این هفته ۱۰ میلیون افزایش داشت و به ۶۴۰ میلیون تومان رسید.

قیمت سایپا

قیمت تیبا صندوقدار SX بنزینی هم ۲ میلیون تومان گران شد و به ۲۲۱ میلیون تومان رسید.

قیمت کوییک R هم ۲ میلیون گران شد و ۲۳۹ میلیونی شد.

توسط ساندرو موناری

ساندرو موناری