بازار خودرو چشم انتظار مذاکرات وین /5 خودرو گران شدند+جدول

سمند

 قیمت سایر پرطرفدارها

این هفته خانواده کوییک با افت یک میلیون تا چهار میلیون تومان در بازار عرضه شد. با این شرایط «کوییکR» در بازار ۲۱۳ میلیون تومان قیمت گذاری شد و افتی چهار میلیونی را تجربه کرد و «کوییک معمولی» هم در بازار افتی یک میلیونی داشت و ۲۰۷ میلیون تومان قیمت خورد.  اما «شاهین» این هفته را با رشد ۲ میلیونی سپری کرد و در بازار ۳۶۷ میلیون تومان دست به دست شد.

به گفته فعالان بازار خودرو اعلام خبر سفر علی باقری به وین و تعدیل اخبار منفی که حواشی مذاکرات برجام وجود داشت، سبب شد تا شاهد کاهشی شدن نرخ دلار در بازار باشیم؛ اتفاقی که در بازار خودرو هم اثرگذاشت و این بازار را تثبیت کرد.

 


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn64604493/%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88-%DA%86%D8%B4%D9%85-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%B8%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%B0%D8%A7%DA%A9%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D9%88%DB%8C%D9%86-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B4%D8%AF%D9%86%D8%AF%2B%D8%AC%D8%AF%D9%88%D9%84

علاوه بر اخبار سیاسی که بازار خودرو را تحت تاثیر قرار داده است، تعطیلات ابتدای هفته آینده که به نوعی از اواخر هفته جاری آغاز می شود نیز بر ثبات قیمت در بازار اثر گذار بوده است؛ بطوریکه به گفته فعالان بازار خودرو در روزهای تعطیل بازار خودرو وارد رکود می شود. این به معنی آن است که در این روزها بازار با کاهش تقاضا و یا به عبارت دیگر از تقاضا خالی می شود که این امر موجب شده تا رکود بیش از پیش در این بازار حاکم شود.

قیمت کوییک در بازار خودرو

رانا

 به گفته فعالان بازار خودرو در هفته گذشته بیشترین واکنش بازار خودرو نسبت به اخبار مذاکرات برجام در وین بود، بطوریکه در این هفته دلار با کمترین نوسان در بازار عرضه شد و با این شرایط از میان ۱۴ خودرو ارزیابی شده نیز پنج خودرو رشد قیمت داشتند و سه خودرو هم بدون تغییر در بازار عرضه شدند، اما در این میان ۶ خودرو افت یک تا چهار میلیونی داشتند.

اثر مذاکرات وین بر بازار خودرو

شاهین

قیمت تیبا در بازار خودرو

به گزارش اقتصادنیوز ؛ بازار خودرو علاوه بر اینکه تحت تاثیر اخبار از سرگیری مذاکرات در هفته اخیر بود، نتایج قرعه کشی سامانه یکپارچه خودرو که اوایل مردادماه صورت گرفت نیز اثر خود را بر بازار گذاشت. 

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که خانواده تیبا این هفته را بدون تغییر قیمت در بازار پشت سرگذاشت. با این شرایط «تیبا صندوقدار» در بازار ۲۰۱ میلیونی شد و «تیبا ۲ معمولی» هم با رشد یک میلیونی در بازار ۲۰۵ میلیون تومان دست به دست شد. اما «ساینا» دیگر محصول گروه خودروسازی سایپا این هفته با افت یک میلیونی در بازار  ۲۰۸ میلیون تومان به فروش رفت.

اما وضعیت ۲۰۷ها در هفته ای که گذشت چگونه بود؟ ارزیابی بازار نشان دهنده آن است که در این هفته «پژو ۲۰۷ دنده ای» در بازار رشد ۳ میلیونی داشت و ۳۹۹ میلیون تومان از سوی فعالان بازار قیمت داده شد، اما «پژو ۲۰۷ سقف شیشه ای» بدون تغییر در بازار ۴۰۵ میلیون تومان قیمت خورد.

207

قیمت خانواده سمند در بازار

در میان سایر خودروهای پرطرفدار بازار هم «دنا پلاس توربو اتومات» این هفته با رشد چهار میلیونی در بازار ۵۰۹ میلیون تومان در بازار دست به دست شد. «دنا معمولی» هم رشد ۲ میلیونی قیمت را به خود اختصاص داد و قیمت آن به ۳۹۴ میلیون رسید. «رانا پلاس» یکی دیگر از خودروهای پرطرفدار بازار نیز این هفته افت تغییر قیمت نداشت و ۳۰۲ میلیون تومان در بازار دست به دست شد.   

اما خانواده سمند این هفته هم ثبات قیمت داشت و با رشد در بازار عرضه شدند. براساس ارزیابی بازار «سمندLX» در بازار ۳۰۷ میلیون تومان قیمت خورد و رشد ۲ میلیونی قیمت داشت. اما «سمند LX با موتور EF7» این هفته افت ۲ میلیونی قیمت را ثبت کرد و ۳۵۲ میلیون تومان در بازار دست به دست شد، «سمند سورن پلاس» هم این هفته افت سه میلیونی داشت و در بازار ۳۴۳ میلیونی در بازار عرضه شد.

تیبا

قیمت محصولات پژو در بازار

توسط ساندرو موناری

ساندرو موناری