بازار خودرو ترمز برید! | وضعیت قیمت خودرو در بازار به چه صورت است؟

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲  در معاملات روز گذشته بدون تغییر ۳۵۰ میلیون تومان اعلام شد، با این حال این خودرو نسبت به هفته گذشته ۱۰ میلیون گران شده است.

قیمت دنا توربو اتوماتیک هم نسبت به هفته گذشته 10 میلیون گران شد و به ۶۰۵ میلیون تومان است.

این هفته نیز بازار خودرو روند افزایشی را حفظ کرد. اوایل هفته بود که سخنگوی وزارت صمت خبر داد که برخی از خودروهای وارداتی به پشت مرز رسیده و عکس آنها نیز روی بیلبوردهای تبلیغاتی بالا رفت. با این حال در هفته سوم آذر قیمت خودروهای خارجی نیز همسو با خودورهای داخلی به رکوردزدنی‌ها خود ادامه داد. با این اتفاق به نظر می‌رسد تا آخرسال خبری از کاهش قیمت‌ها نباشد.

ساینا S دنده ای  تغییر قیمت نداشت. قیمت ساینا ۲۳۸ میلیون تومان اعلام شد.

نسخه دستی پژو ۲۰۷ هم افزایش قیمت ۳۵میلیون تومانی را نسبت هفته گذشته به ثبت رساند . قیمت پژو ۲۰۷ دستی پانوراما  در این هفته به ۴۹۵ میلیون تومان رسید.

قیمت سمند EF۷  هم ۳۸۴ میلیون تومان اعلام شد، اگرچه قیمت سمند روز گذشته با ثبات همراه بود اما نسبت به معاملات اول ماه ۱۴ میلیون و نسبت به هفته گذشته ۹ میلیون بالا رفته است.

قیمت تارا دنده ای با افزایش 3 میلیون تومانی به 518 میلیون تومان رسید. قیمت این خودرو اول ماه 480 میلیون بود که 38 میلیون بالا رفته است.

قیمت کوییک R  هم ۲ میلیون گران شد و ۲۳۹ میلیونی شد.

قیمت تیبا هاچبک EX  نیز ۳ میلیون تومان افزایش به ثبت رساند. قیمت تیبا هاچبک با این در بازار آزاد به ۲۲۷ میلیون تومان رسید

قیمت پژو پارس LX با ثبت افزایش 3 میلیونی طی این هفته به 443 میلیون تومان رسید.

در اوایل هفته سخنگوی وزارت صمت از به پشت مرز رسیدن برخی از خودروهای وارداتی خبر داد اما با این حال قیمت خودروهای خارجی همسو با خودروهای داخلی در هفته سوم آذر با رکوردزنی و افزایش قیمت همراه بوده‌اند.

قیمت دنا اتوماتیک توربو هم ۵ میلیون افزایش داشت. قیمت دنا اتوماتیک توربو با این افزایش به ۵۸۵ میلیون تومان رسید.

قیمت پژو پارس ELX-TU۵،‌ با ثبت افزایش 9 میلیون تومانی به 510 میلیون رسید. این خودرو نسبت به اول  ماه 20 میلیون گران شده است.

قیمت تارا اتوماتیک هم این هفته 10 میلیون افزایش داشت و به ۶40 میلیون تومان رسید.

قیمت سایپا

قیمت تیبا صندوقدار SX  بنزینی هم ۲ میلیون تومان گران شد و به ۲۲۱ میلیون تومان رسید.

قیمت کوییک معمولی  نیز به ۲۳۰ میلیون تومان رسید که به معنی افزایش ۳ میلیونی طی یک هفته است.

طبق گفته مؤتمنی با بررسی قیمت‌ها از آبان سال گذشته تا امروز مشاهده می‌شود که ۳۰ تا ۳۵ درصد در تمامی خودرو‌ها افزایش قیمت را داشته‌ایم.

قیمت ایران خودرو

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۵  هم به ۴۱۲ میلیون تومان رسیده است. نمودار تغییرات قیمت نیز حاکی از این است که تیپ ۵ نسبت به هفته گذشته ۷ میلیون افزایش داشته است.

قیمت شاهین  ۲۵ میلیون افزایش داشت و ۴۱۰ میلیونی شد


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn65942599/%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88-%D8%AA%D8%B1%D9%85%D8%B2-%D8%A8%D8%B1%DB%8C%D8%AF%21-%26%23124%3B-%D9%88%D8%B6%D8%B9%DB%8C%D8%AA-%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1

بازار خودرو ترمز برید؛ این جمله توصیف دقیقی از وضعیت آشفته بازار خودرو است که از اوایل پاییز امسال روز‌به‌روز وخیم‌تر شد. عرضه قطره چکانی خودرو همچنان متهم اصلی افزایش قیمت‌هاست که به نظر می‌رسد مسئولان هیچ راهکاری برای حل آن ندارند. رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو نیز آب پاکی را روی دست متقاضیان ریخته و گفته است که  خریداران هر زمانی که تصمیم به خرید گرفتند صبر نکنند و خودروی خود را خریداری کنند. 

توسط ساندرو موناری

ساندرو موناری