افسانه «خودروی ارزان در آمریکا»

آیداهو: 1799 دلار در سال

ایالاتی که ارزان‌ترین مجموع نرخ سوخت و بیمه را به خود اختصاص داده‌اند شاید تنها چند دلار با یکدیگر تفاوت داشته باشند. در ایلینویز، آیوا، اوهایو و ویرجینیا رانندگان خودروهای شخصی سالیانه مبلغی حدود 1766 تا 1772 دلار هزینه می‌کنند. در ایالاتی که میانگین هزینه کلی کمتری را به خود اختصاص داده‌اند قیمت بیمه و سوخت از حد میانگین هم کمتر است، اما این‌طور به‌نظر می‌رسد که میزان هزینه کلی داشتن خودروی شخصی در ایالات، ربطی به میزان جمعیت آنها ندارد، مثلاً داکوتای شمالی با 2251 دلار در سال یکی از گرانقیمت‌ترین ایالات برای رانندگان خودروهای شخصی است؛ حال آنکه داکوتای جنوبی که در همسایگی آن قرار دارد با 1883 دلار در بخش ایالات ارزان‌قیمت قرار گرفته است.

داکوتای شمالی: 2251 دلار در سال

رانندگی با خودروی شخصی بخشی از سبک زندگی آمریکایی است. آمریکایی‌ها وقت بسیار زیادی را در خودروی خود می‌گذرانند؛ چه برای رفت‌وآمدهای کاری و چه برای سفرهای جاده‌ای، اما این مسئله هم هزینه‌های مربوط به خود را دارد. به این نقشه نگاهی بیندازید تا متوجه شوید هزینه کلی رانندگی با خودروی شخصی در هرکدام از ایالات آمریکا چقدر است.

ویرجینیا: 1772 دلار در سال

ایالاتی مثل ایلینویز، آیوا و اوهایو هم در زمینه بیمه و هم در زمینه سوخت، نرخی کمتر از میانگین کشوری دارند و به همین دلیل در مجموع هزینه کمتری برای رانندگان خودروهای شخصی خواهند داشت. کسانی که به‌دنبال ایالاتی با هزینه‌های کمتر برای زندگی می‌گردند شاید دور برخی ایالات همچون وایومینگ، لوئیزیانا و داکوتای شمالی را خط بکشند؛ اما آمریکایی‌هایی که مایل‌اند کمتر مجبور به استفاده از بیمه خودروی خود شوند و هزینه کمتری هم بابت سوخت بدهند، باید این نقشه را با دقت بررسی کنند و به فاکتورهای دیگری از جمله بهینه‌سازی مصرف سوخت توجه داشته باشند، چرا که وضعیت این پارامترها در همه ایالات یکسان نیست.

اما نکته جالبی که در رابطه با ایالات گران‌قیمت به چشم می‌خورد این است که در اغلب این ایالات تنها یکی از پارامترها (سوخت و بیمه) هزینه‌ای بیشتر از حد میانگین در بر دارد و غالباً پارامتر دیگر نرخی کمتر از نرخ میانگین را به خود اختصاص داده است، برای مثال وایومینگ با میانگین هزینه 2624 دلار در سال گران‌قیمت‌ترین ایالت آمریکا برای رانندگان خودروهای شخصی محسوب می‌شود، در این ایالت میانگین نرخ سالیانه بیمه تنها 793 دلار است که به‌طرز چشمگیری پایین‌تر از میانگین کشور است، اما میانگین قیمت سوخت مصرفی سالیانه در وایومینگ 1831 دلار است که بیشترین نرخ در کشور به‌شمار می‌رود و همین عامل، میانگین نرخ مجموع هزینه‌ها برای رانندگان در این ایالت را به‌طرز چشمگیری افزایش داده است. میان دیگر ایالات گران‌قیمت، ایالاتی دیده می‌شوند که اوضاع در آنها به‌عکس است و میانگین نرخ سالیانه بیمه در آنها بالاتر از میانگین کشوری است؛ حال آنکه میانگین هزینه سالیانه سوخت در آنها کمتر از میانگین کشوری می‌باشد.

اوهایو: 1767 دلار در سال

لوئیزیانا: 2335 دلار در سال

 


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn64858262/%D8%A7%D9%81%D8%B3%D8%A7%D9%86%D9%87-%C2%AB%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7%C2%BB

آیوا: 1776 دلار در سال

نقشه بالا هزینه رانندگی با خودروی شخصی در هرکدام از ایالات را نشان می‌دهد، این عدد با در نظر گرفتن میانگین هزینه سالانه سوخت خودرو و میانگین هزینه سالانه بیمه خودرو محاسبه شده است. اطلاعات مورد نیاز برای این محاسبه از طریق سرویس اطلاعاتی سوخت و جمعیت ملی مأموران بیمه به دست آمده است. براساس میانگین به‌دست‌آمده از مجموع 50 ایالت، میانگین ملی هزینه بیمه 887 دلار در سال و میانگین ملی هزینه سوخت 1127 دلار در سال برآورد شده که درنهایت برابر است با 2014 دلار به‌عنوان میانگین مجموع هزینه‌های سالیانه مالکیت و استفاده از خودروی شخصی، این نرخ به‌صورت طیف رنگی از قرمز (بیشترین مقدار هزینه) تا سبز (کمترین مقدار هزینه) مشخص شده است، همچنین مشخص است که در هر ایالت چند درصد از این مبلغ به‌تفکیک صرف سوخت و صرف بیمه می‌شود.

پنج ایالات گران‌قیمت برای رانندگان خودروی شخصی

دلاور: 2247 دلار در سال

افسانه «خودروی ارزان در آمریکا»

ایلینویز: 1766 دلار در سال

وایومینگ: 2624 دلار در سال

فلوریدا: 2247 دلار در سال

پنج ایالات ارزان‌قیمت برای رانندگان خودروی شخصی

توسط ساندرو موناری

ساندرو موناری