استفاده از ضد یخ برای پژو چه ضروریت هایی دارد؟ | از مایعی

چهار نوع ضد یخ وجود دارد: ضد یخ سبز که سال های زیادی در بازار وجود و فقط همین یک نوع ضد یخ بود که با پیشرفت فناوری نمونه های دیگری وارد بازار شد.

برای انتخاب یکی از بهترین قیمت ضد یخ روغنی” لیتری باید به بعضی از نکات که در ادامه به آن اشاره خواهیم داشت توجه کرد.

مثلا طول عمر برخی از انها بالاتر است ولی در مقابل قیمت گران تری نسبت به دیگری دارند.

یکی از بهترین ضدیخ برای پژو 405 با توجه به اینکه یکی از عوامل اینکه ماشین دچار ایرادات فنی نشود این است که یکی از بهترین ضدیخ برای ماشین سنگین باید خریداری شود که بطور مثال می خواهیم در مورد پژو 405 مطلبی را مطرح کنیم.

ضد یخ ترکیبی یا هیبریدی: این ضد یخ از ترکیب ضد یخ سنتی و OAT به دست می آید که به آن HOAT گفته می شود و معمولا با مایع خنک کننده داخل موتور سازگار است و می توان بدون توجه به ضد یخ قبلی آن را با آب رقیق کرده و اضافه کنید.

مقدار مصرف ضدیخ و روغن دنده در پژو 405 با توجه به فضای محیطی است که باید با توجه به نسبت درجه سرما ضدیخ در رادیاتور اضافه شود.

ضدیخ در واقع به عنوان خنک کننده واقعی بسیاری از وسایل نقلیه ماشین های قدیمی با سیستم خنک کننده مبتنی بر آب هنگام استفاده از ضدیخ اتیلن گلیکول می توانند در طول فصل گرم بیش از حد گرم شوند، زیرا در آن سال ها استفاده از آنها فقط در زمستان و زمانی که بار حرارتی روی سیستم خنک کننده کمتر است و از آب استفاده می شد.

یکی از سوالاتی که بیشتر در فصل زمستان مطرح می شود این است که چند لیتر ضد یخ برای پژو” 405 لازم است برای پاسخ به این سوال باید بطور کلی گفت که با توجه میزان سرمای محیط باید نصف به نصف ضدیخ و آب رادیاتور اضافه کرد.

– عوامل مختلفی به قیمت ضد یخ بستگی دارد که به همان اندازه در خرید و فروش عمده محصول ضد یخ طبیعی نیز تاثیر بسزایی می گذارد.

در مناطق گرما کمتر از آب رادیاتور از ضدیخ استفاده شود و این نکات در تمامی مناطق می شود اجرا کرد که میزان استفاده از ضدیخ با توجه به آب و هوای آن منطقه دارد.

از آنجا که ضد یخ ها انواع گوناگونی دارند در مرحله اول باید پایه ضد یخ خود را معین کنید زیرا قیمت انواع مختلف با یکدیگر متفاوت است و در مقابل هر کدام از آنها مزایا و معایبی دارند.

برای اطلاع از بهترین قیمت روز این محصول باید به نوع کاربرد آن در وسیله ها دقت داشته باشید؛ قبل از هر چیزی باید بدانیم سیستم خنک کننده خودرو چیست و ضد یخ در آن چه کاربردی دارد؟ موتور ماشین با مصرف و سوزاندن سوخت انرژی زیادی را برای به حرکت در آوردن وسیله تولید می کند که این انرژی مصرفی شامل یک سوم است و مابقی آن انرژی تولبد شده به گرما تبدیل می شود که نیمی از این گرما از طریق اگزوز خارج شده و نیمی در محفظه موتور باقی می ماند.

در این صورت می توانید از فرسوده شدن لوازم خودرو جلوگیری به عمل آورده و طول عمر قطعات را افزایش دهید.

انتهای رپرتاژ آگهی/
کلید واژه ها: موتور – ضد یخ – موتور خودرو – گرما – خودرو – انرژی – استفاده – کاربرد – مایع – محصول – خرید و فروش – افزایش دما – قیمت – مصرف – باقی – کاهش دما – سوزاندن – کاربردی – افزایش – مایعات – بهترین – یک سوم – تولید – طبیعی – اطلاع – ماشین – سیستم – تاثیر – عوامل – وظیفه


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn65107504/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%B6%D8%AF-%DB%8C%D8%AE-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%DA%98%D9%88-%DA%86%D9%87-%D8%B6%D8%B1%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%9F

از مایعی به نام ضد یخ برای خنک کنندگی موتور خودرو استفاده می شود این مایع وظیفه کاهش دما و حرارات انجماد مایعات را بر عهده دارد .

ضدیخ ها هم به صورت آماده برای استفاده در سیستم خنک کننده و هم به صورت کنسانتره که مصرف کننده باید آن را با اب مقطر یا دیونیزه رقیق کند به فروش می رسد.

مایعاتی نیز برای افزایش طول عمر ضدیخ در بازار صادراتی تولید می شوند که محلول غلیظی از افزودنی های موجود در اتیلن گلیکول است که با افزودن به ضدیخ در سیستم خنک کننده، با جبران از دست دادن مواد افزودنی و اتیلن، خواص آن را بازیابی می کند.

خرید و فروش ضد یخ عمده بسیاری از مکانیک ها ضد یخ روغنی را به صورت عمده خرید کرده و آن را در مغازه تعمیرات خودرو خود به فروش می رسانند؛ در این مطلب به بررسی انواع مختلف ضد یخ می پردازیم.

ضد یخ OAT که مخفف کلمه Organic Acid Technology است: این ضد یخ بر خلاف نوع سبز آن که 2 تا 3 دوام دارد این ضد یخ تا 5 سال ماندگار تر است اگر قبلا از ضد یخ معمولی استفاده کرده اید نمی توانید از این نوع استفاده کنید زیرا با یکدیگر سازگار نیستند.

علاوه بر اینکه باید بهترین ضدیخ را استفاده کنیم باید اصول های رو رعایت کنیم که این قوائد این است که خودرو را در فضایی پارک کنیم تا سقف داشته باشد و یا خودرو را در طول شب سه مرتبه به مدت 10 دقیقه خودرو را روشن و گرم کنید همچنین در آب رادیاتور و یا منبع شیشه شور ضدیخ بریزید و اگر ضدیخ نداشت آب را تخلیه و ضدیخ اضافه کنید.

موتور خودرو باید خنک شود و به طریقی این گرما را دفع کند که اگر این گرما در موتور باقی بماند باعث افزایش دما شده تا مرحله ای که اجزای فلزی داخل موتور شروع به ذوب شدن می کنند و کل موتور را تحت تاثیر قرار می دهند که برای جلوگیری از این اتفاق باید از مایع خنک کننده خودرو که مایعی بر پایه آب است استفاده کنید تا گرما ایجاد شده در موتور را جذب کند.

یکی از محصولاتی که برای ماشین بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و می توان گفت مصرف بالایی دارد ضد یخ است که شما می توانید این محصول را باکیفیت و با قیمتی مناسب از طریق سایت آراد برندینگ” سفارش دهید با مشاوران فروش آنلاین ما ارتباط بگیرید و ضد یخ را خریداری کنید.

توسط ساندرو موناری

ساندرو موناری