ادغام شبکه فروش و خدمات پس از فروش سایپا و ایران خودرو کلید خورد

مهدی خطیبی گفت: با توجه به مذاکرات صورت گرفته و تشکیل کمیته مشترک، برنامه‌ها و سیاست‌های اجرایی برای رسیدن به اتحاد استراتژیک تدوین شد که در مرحله اول استفاده از ظرفیت خدمات پس از فروش دو گروه خودروساز به عنوان اقدامی موثر در این زمینه به طور رسمی شروع شد.

تیموری افزود: اتحاد استراتژیک در دو موضوع بسیار تاثیر گذار است، اول هزینه‌های مشتری در حوزه خدمات پس از فروش کم خواهد شد و دوم اینکه هزینه‌های خودرو سازی در زنجیره تامین کاهش خواهد یافت و در نتیجه باعث افزایش رضایت مشتری خواهد شد که در کل در قیمت تمام شده محصول و کاهش زیان خودروسازان تاثیر گذار خواهد بود.

خطیبی به مزایای اتحاد استراتژیک که در سایه همدلی و هم افزایی به نتیجه رسیده و تاثیر آن در قیمت تمام شده، اشاره کرد و گفت: با توجه به هزینه‌های سربار و متغیر، میزان تولید، سفارش گذاری و انباشت تقاضا، با اتحاد دو خودروساز شاهد کاهش هزینه‌ها در تولید خواهیم بود.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به توسعه موتور سه استوانه توسط این شرکت، گفت: این هم یکی از تفاهم‌نامه‌های اتحاد استراتژیک است و با اقدامات صورت گرفته در چند ماه آینده شاهد تولید این موتور خواهیم بود و شرکت تامین، توسعه تجارت و خدمات قوای محرکه سایپا و ایران خودرو به صورت مشترک تاسیس خواهد شد تا توانمندی‌های قوای محرکه دو شرکت به اشتراک گذاشته شود.

تیموری با بیان اینکه این گونه اتحاد‌ها در تمام دنیا و بین خودروسازان مطرح برای استفاده بهینه از منابع یکدیگر مرسوم است، گفت: اتحاد در حوزه خدمات پس از فروش، علاوه بر کاهش هزینه‌های سربار باعث افزایش رضایت مشتریان خواهد شد چراکه دسترسی مردم به تعمیرگاه‌ها در صورت نیاز افزایش یافته و امکانات دوبرابری برای مشتریان ایجاد خواهد شد.

خطیبی با اشاره به استفاده از ظرفیت‌های لجستیک برای حمل مشترک خودرو‌ها گفت: اولین دستاورد این اقدام، ارایه خدمات مناسب فروش در کوتاه‌ترین زمان ممکن به مشتریان است و با ادغام لجستیک سایپا و ایران خودرو، شاهد ارایه خدمات بهتر و استفاده از ظرفیت ناوگان حمل و نقل خواهیم بود.

در این مراسم مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان این که از طریق اتحاد استراتژیک در صنعت خودرو به تکامل و بلوغ می‌رسیم، گفت: بعد از ده‌ها سال رقابت منفی و هدررفت منابع، اتحاد سایپا و ایران خودرو شرایط را برای توسعه و ارایه خدمات بهتر در تمام حوزه‌های تولید و خدمات پس از فروش فراهم خواهد کرد.

خطیبی با بیان این‌که ایران‌خودرو در کنار رفع نیاز‌های قوای محرکه دو خودروساز اهداف دیگری از تاسیس پاورترین دارد، گفت: حضور موثر در بازار‌های داخلی و تامین نیاز دیگر خودروسازان و از همه مهم‌تر صادرات قوای محرکه به بازار‌های خارجی از جمله اهداف ترسیم شده است.

او با بیان اینکه در گذشته مسیری که طی شده مطلوب نبوده چراکه در سال گذشته ۱۶۰ هزار خودرو ناقص در کف پارکینگ‌ها مانده و تیراژ تولید به حداقل ممکن رسیده بود، گفت: خوشبختانه در حال حاضر خودرو‌های کف پارکینگ دو شرکت به صفر رسیده و تیراژ تولید با شرایط نرمال در حال انجام است و قطعا این روند اتحاد دو شرکت و استفاده از منابع دو طرف موجب رضایت مندی مشتریان خواهد شد.

این نمایندگی مشترک به دلیل ایجاد دسترسی بهتر برای مشتریان و به صورت کاملا تفکیک شده و با ورودی‌های مجزا برای محصولات دو شرکت آماده سازی شده است و بر همین اساس در آینده‌ای نزدیک مراکز دیگر مشترک دو شرکت سایپا و ایران خودرو افتتاح و آغاز به کار خواهند کرد.


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn65457673/%D8%A7%D8%AF%D8%BA%D8%A7%D9%85-%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D9%88-%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D9%BE%D8%B3-%D8%A7%D8%B2-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D9%BE%D8%A7-%D9%88

او در خصوص تامین قوای محرکه سایپا از ایران خودرو در راستای اتحاد استراتژیک دو خودروساز هم گفت: برای خودرو شاهین پلاس، قوای محرکه خودروی تارا از ایران خودرو نصب و مراحل کالیبره شدن آن انجام شده است و تست تصادف آن باقی مانده که باید آن را در خارج از کشور انجام دهیم.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از مشارکت قطعه سازان سایپا و ایران خودرو برای تولید قطعات مشترک خبر داد و گفت: شش تفاهم نامه برای تولید قطعات مشترک امضا شده که در مرحله نخست شرکت‌های مهرکام پارس و پلاسکو کار سایپا به تولید قطعات اقدام خواهند کرد و در مراحل بعدی و با توسعه دیگر شرکت‌های زیرمجموعه سایپا و ایران خودرو، محصولات متنوع دیگری تولید خواهد شد.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا تاکید کرد: با شرکت ایران خودرو در حال تولید خودروی اقتصادی به صورت مشترک هستیم و در خصوص قوای محرکه این محصول هم به صورت مشترک در حال تامین و تولید هستیم تا بتوانیم به صورت مشترک خودرو را عرضه کنیم.

وی اتحاد دو خودروساز بزرگ کشور در شرایط فعلی را الگوی خوبی برای اقتصاد و صنعت کشور دانست و گفت: ما به چنین برنامه‌ها و طرح‌هایی نیاز داریم که با اجرای آن در نهایت مانع هدر رفت منابع و رقابت منفی خواهیم شد.

گفتنی است اولین مرکز مشترک ارائه خدمات پس از فروش محصولات سایپا و ایران خودرو در نمایندگی مرکزی شماره ۲ سایپا واقع در سه راه آذری ابتدای خیابان قزوین با ۱۶ هزار متر مربع وسعت و ۱۴ هزار متر فضای مسقف آغاز به کار کرد و در فاز اول هزار و ۳۰۰ مترمربع در بخش تعمیرات و ۸۵۰ متر مربع برای انبار قطعات و پذیرش برای محصولات شرکت ایران خودرو تخصیص داده شد که شامل ۲۲ ایستگاه کاری است.

وی ادامه داد: در گام بعدی، نمایندگی مرکزی ایران خودرو در باقرشهر آماده ارایه خدمات به محصولات شرکت سایپا خواهد بود و همچنین برای تکمیل زنجیره خدمات پس ازفروش، استفاده از ناوگان امدادی دو خودروساز در شبکه اجرا می‌شود.

رویداد۲۴ به گزارش سایپانیوز، در این مراسم محمدعلی تیموری، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: اتحاد استراتژیک بین گروه خودروسازی سایپا و گروه صنعتی ایران خودرو و استفاده از تمام منابع دو طرف با هدف افزایش رضایت مندی مشتریان است.

او افزود: خوشبختانه در چند ماه اخیر در حوزه زنجیره تامین و قطعه سازی، شاهد افزایش کیفیت در دو شرکت بوده ایم که باعث کاهش مراجعه مردم به تعمیرگاه‌ها تا ۲۰۰ درصد شده است و بر این اساس و به منظور کاهش هزینه‌های سربار تعمیرگاه ها، چندین مرکز ارائه خدمات پس از فروش دو شرکت ادغام خواهند شد.

ادغام شبکه فروش و خدمات پس از فروش سایپا و ایران خودرو کلید خورد

توسط ساندرو موناری

ساندرو موناری